Nabór 2024/2025
26.02.2024
Kiermasz wielkanocny
04.04.2024Kiermasz wielkanocny na stałe wpisał się do kalendarza szkolnych wydarzeń. Dziękujemy wszystkim, a zarazem każdemu z osobna, za pomoc w przygotowaniu pięknych ozdób świątecznych, które udekorują nasze stoły, pokoje, domy…
Z najlepszymi życzeniami Samorząd Uczniowski!
Igrzyska Dzieci Miasta Poznania
14.03.202412 marca br. odbył się finał Igrzysk Dzieci Miasta Poznania w piłce ręcznej chłopców. W półfinałowym meczu nasi młodzi zawodnicy pokonali SP 53 w stosunku 23:8. W meczu finałowym po bardzo wyrównanym starciu musieliśmy uznać wyższość gospodarzy z SP7 przegrywając 21:20. Tym samym chłopcy zajęli II miejsce w Poznaniu w rocznikach 2011 i młodsi oraz wywalczyli awans do rozgrywek wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.
Zapytanie ofertowe
12.02.2024Zapytanie ofertowe na remont zaplecza bloku sportowego oraz wc przy sekretariacie w budynku Szkoły Podstawowej nr 46
4
Warsztaty "O autyzmie bez tajemnic"
21.12.2023W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się warsztaty "O autyzmie bez tajemnic". Warsztaty przeprowadzili studenci 5 roku Pedagogiki specjalnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w ramach konkursu FUND_AKCJA organizowanego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM. Uczniowie mieli szansę poznać jak poznają świat osoby z autyzmem oraz w jaki sposób wspierać kolegów i koleżanki w spektrum autyzmu, jak budować prawidłowe relacje i jak wspólnie rozwijać skuteczną komunikację w zespołach klasowych i poza nimi.
"Przepyszne i zdrowe przekąski" w naszej publikacji
21.12.2023Zdrowie wychowanków naszej szkoły, jako placówki promującej zdrowie, jest dla nas bardzo ważne, dlatego też zachęciliśmy uczniów do wzięcia udziału w wyzwaniu polegającym na przygotowaniu zdrowej przekąski, która może stać się idealnym składnikiem zdrowego posiłku.
Wszystkie nadesłane przepisy opublikowane zostały w książce „Przepyszne i zdrowe przekąski”.
Tym oto sposobem uczniowie mogą pochwalić się swoją pierwszą publikacją.
Ta już niebawem trafi do naszej biblioteki szkolnej, gdzie będzie można ją wypożyczyć i spróbować przygotować każdą z polecanych pyszności.
Nagrody Prezydenta Miasta Poznania
21.12.202318 grudnia 2023 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu odbyła się wyjątkowa uroczystość – wręczono nagrody i wyróżnienia uczennicom i uczniom poznańskich szkół, którzy w
ubiegłym roku szkolnym wykazali się wybitnymi osiągnięciami. Niezwykle cieszy nas fakt, że w gronie wyróżnionych znalazło się dwoje naszych absolwentów! Helena Koschany i Eryk Sawczuk – bo o nich mowa – odebrali dziś gratulacje i dyplomy z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania – Pana Mariusza Wiśniewskiego. Helena otrzymała nagrodę w kategorii naukowej, Eryk – w kategorii
zawodowej. Naszym absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Wolontariusza
21.12.20235 grudnia br. w Dzień Wolontariusza , gościem klas siódmych i ósmych była Pani Barbara Grochal, która w sposób niezwykle inspirujący opowiadała uczniom o pracy i zadaniach wolontariusza oraz zachęcała do pomocy pacjentom Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu.
Warsztaty integracyjne
21.12.2023W poniedziałek 4 grudnia grupa wolontariuszy z klas siódmych odwiedziła uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla dzieci Niesłyszących na ul.Bydgoskiej. Założeniem spotkania była intergracja uczniów podczas wykonywania ozdób bożonarodzeniowych z masy porcelanowej. Cel udało się zrealizować a swiateczna atmosfera towarzyszyła warsztatom.
Konferencja „Szkoła XXI wieku. Wyzwania przed nauczycielem i uczniem”.
12.12.2023Uczennice klasy 8a wraz z wychowawczynią były przedstawicielkami naszej szkoły na konferencji organizowanej przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zatytułowanej „Szkoła XXI wieku. Wyzwania przed nauczycielem i uczniem”.
Jest to cykliczne wydarzenie, w tym roku prowadziliśmy dyskusję na temat komunikacji odbywającej się za pomocą mediów społecznościowych. Aby rozmowa była merytoryczna, najpierw wysłuchaliśmy wykładów, następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach medialnych, w czasie których nagrywali newsy i setki. Kolejnym punktem programu były zajęcia pt. „Komunikatory- czy to, co napiszę, jest zawsze tym, co odczyta rozmówca”. Spotkanie zakończyło się okrągłym stołem, w czasie którego prezentowaliśmy efekty całodniowej pracy.
Było to niezwykłe doświadczenie dla naszych uczennic, nawiązały kontakt z młodzieżą i nauczycielami z różnych środowisk, a przede wszystkim zabrały głos w dyskusji na jakże bliskie im tematy. Co więcej, ich głos zostanie zawarty w publikacji, która będzie podsumowaniem tegorocznej konferencji.
4
Mikołajki
12.12.20236 grudnia to jeden z tych dni w roku, na który wszyscy czekają. Ten wyjątkowy dzień upłynął w naszej szkole w bardzo miłej atmosferze. W szkolne progi zawitał Święty Mikołaj z workiem słodyczy, którymi częstował grzeczne dzieci podczas przerw. Był to również Dzień Świątecznego Swetra. Tego dnia królował kolor czerwony. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli w świąteczne sweterki, czapki i inne atrybuty Mikołaja. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs ”Szukamy czapki Mikołaja”. Uczniowie poszukiwali czapek Mikołaja a za ich odnalezienie otrzymywali słodką niespodziankę. Dzień ten przyniósł wiele radości i uśmiechu oraz wprowadził wszystkich w klimat zbliżających się świąt.
18
Andrzejki 2023
04.12.2023Z okazji andrzejek w naszej szkole odbyło się spotkanie z wróżbą przygotowane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
W czasie przerw chętne osoby wzięły udział w zabawie. Do wyboru było sześć stoisk z atrakcjami, jednak prym wiodły balony z wróżbą oraz ciasteczka z wróżbą.
Cieszymy się, że mogliśmy umilić wszystkim ten dzień.
16
Pożegnanie Romualda Gwizdka
12.12.2023Na kwaterze powstańców Poznańskiego Czerwca 1956 roku znajdującej się na cmentarzu Miłostowo spoczął zmarły 8 listopada br. śp. Romuald Gwizdek - bohater Poznańskiego Czerwca 1956 roku, mieszkaniec Osiedla Warszawskiego i Przyjaciel Szkoły. W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział 9-osobowa delegacja szkoły na czele z dyrektorem Tadeuszem Badowskim i pocztem sztandarowym. Nad grobem w imieniu władz Stowarzyszenia Poznański Czerwiec 1956 starszego o cztery lata Kolegę pożegnał prezes Jerzy Majchrzak. Tuż obok spoczywającego wraz z małżonką Pana Romualda znajduje się nagrobek śp. Jerzego Grabusa, zmarłego we wrześniu 2021 roku także powstańca Poznańskiego Czerwca 1956, na którego płycie znajduje się charakterystyczny odlew tzw. odznaki szturmowej, w której zaprojektowaniu przed laty uczestniczył Przyjaciel Zmarłego, a od niedawna nauczyciel Szkoły mjr Jacek Behrendt.
4
Tydzień Życzliwości
30.11.2023W ubiegłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. W poniedziałek przyszliśmy do szkoły w ubraniach ozdobionych emotkami kojarzącymi się z życzliwością, w klasach 4-8 zabawa wliczała się do Konkursu na Super Klasę. Od wtorku w holu szkoły tworzyliśmy Drzewo Życzliwości, na którym zawieszaliśmy nietypowe liście- nasze odrysowane dłonie- z miłymi słowami, które wzbudzały we wszystkich pozytywne emocje.
Uruchomiliśmy także Skrzynkę Życzliwości i Pozdrowień, która zapełniła się w błyskawicznym tempie, a rozdawane kartki wywoływały uśmiechy na twarzach osób obdarowywanych. Dodatkowo każdy otrzymał „uśmiechniętego” lizaka.
W salach lekcyjnych powstały tematyczne gazetki, a nauczyciele przeprowadzali stosowne lekcje. To był wyjątkowo serdeczny tydzień, wypuściliśmy w świat mnóstwo pozytywnej energii!
30
Pożegnanie pana Romualda Gwizdka
30.11.202314 listopada 2023 roku na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu odbył się pogrzeb pana Romualda Gwizdka – uczestnika i bohatera Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Mieszkańca Osiedla Warszawskiego i Przyjaciela Szkoły. W imieniu całej społeczności szkolnej w ostatnim pożegnaniu pan Romualda uczestniczył Dyrektor Szkoły pan Tadeusz Badowski, pan Kazimierz Piwowarski oraz Poczet Sztandarowy Szkoły.
Pan Romuald Gwizdek w naszych wspomnieniach…
Wycieczka do Berlina
20.11.2023Dnia 17 listopada 2023r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w niezwykłej i bardzo ciekawej wycieczce do Berlina. Celem wycieczki było poznanie kultury i historii naszych sąsiadów, zaczerpnięcie ze skarbca zabytków europejskich oraz żywy kontakt z językiem niemieckim.
O godzinie 6.45 wszyscy uczestnicy zajęli miejsca w autokarze i wyruszyliśmy w drogę. Program wycieczki był bardzo bogaty, ale wszystko udało się zrealizować. Pierwszą atrakcją był fragment Muru Berlińskiego (Berliner Mauer) z East Side Galery, czyli graffiti znanych artystów z całego świata. Mogliśmy podziwiać również plac Aleksandra (Alexanderplatz ) ze słynną wieżą telewizyjną (Fernsehturm) i Czerwonym Ratuszem (Rotes Rathaus).
Podczas krótkiego spaceru mieliśmy okazje zobaczyć siedzibę niemieckiego parlamentu (Reichstag) oraz Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.
Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandenburską (Brandenburger Tor), która jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów miasta i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
W dalszej części wycieczki udaliśmy się do Muzeum Techniki. Muzeum zaprasza na wyprawę odkrywczą śladami historii techniki. Tam zobaczyliśmy, jak rozwijała się myśl techniczna w różnych aspektach. Wizyta w tym miejscu dostarczyła wiedzy i ogromnych wrażeń. Następnie ruszyliśmy na podbój zachodniej części Berlina, zajrzeliśmy do “Europa Center”, gdzie znajduje się robiący ogromne wrażenie zegar wodny.
Zobaczyliśmy również jeden z najważniejszych pomników w Berlinie – Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, symbol pokoju i pojednania.
O godz. 22.00, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia, szczęśliwie wróciliśmy do Poznania.
28