• Dzień Edukacji Narodowej

      17.10.2023

      W dniu obchodów Dnia Edukacji Narodowej pracowników naszej szkoły odwiedzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Zawitali do gabinetów Pana Dyrektora i Pani Wicedyrektor, byli u nauczycieli przebywających w pokoju nauczycielskim, w swoich salach lekcyjnych, w świetlicy, poszukiwali w szkole wszystkich osób, którym w tym dniu chcieli podziękować za codzienną pracę i troskę.

      Własnoręcznie przygotowane upominki, życzenia, a przede wszystkim obecność uczniów wywołały uśmiech na twarzach pracowników szkoły.

      Nie zabrakło miłych słów i podziękowań z obu stron, w końcu szkołę tworzymy wszyscy.

     • Pasowanie na ucznia

      17.10.2023

      Pasowanie na ucznia, to dzień w którym pierwszoklasiści oficjalnie stają się pełnoprawnymi uczniami swojej szkoły. W dniu 13 października uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę przy poczcie sztandarowym. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość sobie, rodzicom i nauczycielom. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektora Tadeusza Badowskiego. Z rąk wicedyrektor Moniki Nowotnej-Deptuły uczniowie otrzymali pamiątkowe tarcze z logo szkoły. Na zakończenie było mnóstwo życzeń i prezentów, którymi dzieci zostały obdarowane przez rodziców.

     • Wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Poznania

      12.10.2023

      12 października 2023 r. w Urzędzie Miasta Poznania w Sali Białej odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Poznania dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów i pedagogów poznańskich placówek oświatowych. Nagrody przyznawane są za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej. Tym bardziej cieszy fakt, iż w tym roku szkolnym w tak zacnym gronie znalazły się nauczycielki naszej szkoły - Pani Agnieszka Urbańska i Pani Anna Kozajda.

      Obu Paniom gratulujemy i życzymy kolejnych równie prestiżowych i znaczących sukcesów.

     • Wystawa Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

      03.10.2023

      „Gdybym się nie urodził Litwinem, chciałbym mieszkać w Wielkopolsce” – tak mówił o sobie wybitny poeta Władysław Syrokomla. Taki też tytuł nosi wystawa poświęcona pobytowi artysty w Poznaniu i w Wielkopolsce. 28 września 2023 roku w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Poznaniu odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, na które została zaproszona także nasza szkolna społeczność. Przedstawicielki klas ósmych miały okazję wysłuchać kilku pieśni Moniuszki w wykonaniu wybitnych poznańskich śpiewaków oraz dowiedzieć się, co skłoniło organizatorów do przygotowania takiego przedsięwzięcia.  Wystawę przygotowało Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej we współpracy  z Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego.