• Warsztaty "O autyzmie bez tajemnic"

      21.12.2023

      W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się warsztaty "O autyzmie bez tajemnic". Warsztaty przeprowadzili studenci 5 roku Pedagogiki specjalnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w ramach konkursu FUND_AKCJA organizowanego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM. Uczniowie mieli szansę poznać jak poznają świat osoby z autyzmem oraz w jaki sposób wspierać kolegów i koleżanki w spektrum autyzmu, jak budować prawidłowe relacje i jak wspólnie rozwijać skuteczną komunikację w zespołach klasowych i poza nimi.  

     • "Przepyszne i zdrowe przekąski" w naszej publikacji

      21.12.2023

      Zdrowie wychowanków naszej szkoły, jako placówki promującej zdrowie, jest dla nas bardzo ważne, dlatego też zachęciliśmy uczniów do wzięcia udziału w wyzwaniu polegającym na przygotowaniu zdrowej przekąski, która może stać się idealnym składnikiem zdrowego posiłku.

      Wszystkie nadesłane przepisy opublikowane zostały w książce „Przepyszne i zdrowe przekąski”.

      Tym oto sposobem uczniowie mogą pochwalić się swoją pierwszą publikacją.

      Ta już niebawem trafi do naszej biblioteki szkolnej, gdzie będzie można ją wypożyczyć i spróbować przygotować każdą z polecanych pyszności.

     • Nagrody Prezydenta Miasta Poznania

      21.12.2023

      18 grudnia 2023 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu odbyła się wyjątkowa uroczystość – wręczono nagrody i wyróżnienia uczennicom i uczniom poznańskich szkół, którzy w

      ubiegłym roku szkolnym wykazali się wybitnymi osiągnięciami. Niezwykle cieszy nas fakt, że w gronie wyróżnionych znalazło się dwoje naszych absolwentów! Helena Koschany i Eryk Sawczuk – bo o nich mowa – odebrali dziś gratulacje i dyplomy z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania – Pana Mariusza Wiśniewskiego. Helena otrzymała nagrodę w kategorii naukowej, Eryk – w kategorii

      zawodowej. Naszym absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Dzień Wolontariusza

      21.12.2023

      5 grudnia br. w Dzień Wolontariusza , gościem klas siódmych i ósmych była Pani Barbara Grochal, która w sposób niezwykle inspirujący opowiadała uczniom o pracy i zadaniach wolontariusza oraz zachęcała do pomocy pacjentom Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu.

     • Warsztaty integracyjne

      21.12.2023

       

      W poniedziałek 4 grudnia grupa wolontariuszy z klas siódmych odwiedziła uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla dzieci Niesłyszących na ul.Bydgoskiej. Założeniem spotkania była intergracja uczniów podczas wykonywania ozdób bożonarodzeniowych z masy porcelanowej. Cel udało się zrealizować a swiateczna atmosfera towarzyszyła warsztatom.

     • Konferencja „Szkoła XXI wieku. Wyzwania przed nauczycielem i uczniem”.

      12.12.2023

      Uczennice klasy 8a wraz z wychowawczynią były przedstawicielkami naszej szkoły na konferencji organizowanej przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zatytułowanej „Szkoła XXI wieku. Wyzwania przed nauczycielem i uczniem”.

      Jest to cykliczne wydarzenie, w tym roku prowadziliśmy dyskusję na temat komunikacji odbywającej się za pomocą mediów społecznościowych. Aby rozmowa była merytoryczna, najpierw wysłuchaliśmy wykładów, następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach medialnych, w czasie których nagrywali newsy i setki. Kolejnym punktem programu były zajęcia pt. „Komunikatory- czy to, co napiszę, jest zawsze tym, co odczyta rozmówca”. Spotkanie zakończyło się okrągłym stołem, w czasie którego prezentowaliśmy efekty całodniowej pracy.

      Było to niezwykłe doświadczenie dla naszych uczennic, nawiązały kontakt z młodzieżą i nauczycielami z różnych środowisk, a przede wszystkim zabrały głos w dyskusji na jakże bliskie im tematy. Co więcej, ich głos zostanie zawarty w publikacji, która będzie podsumowaniem tegorocznej konferencji.

     • Mikołajki

      12.12.2023

      6 grudnia to jeden z tych dni w roku, na który wszyscy czekają. Ten wyjątkowy dzień upłynął w naszej szkole w bardzo miłej atmosferze. W szkolne progi zawitał Święty Mikołaj z workiem słodyczy, którymi częstował grzeczne dzieci podczas przerw. Był to również Dzień Świątecznego Swetra. Tego dnia królował kolor czerwony. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli w świąteczne sweterki, czapki i inne atrybuty Mikołaja. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs ”Szukamy czapki Mikołaja”. Uczniowie poszukiwali czapek Mikołaja a za ich odnalezienie otrzymywali słodką niespodziankę. Dzień ten przyniósł wiele radości i uśmiechu oraz wprowadził wszystkich w klimat zbliżających się świąt.

     • Andrzejki 2023

      04.12.2023

      Z okazji andrzejek w naszej szkole odbyło się spotkanie z wróżbą przygotowane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

      W czasie przerw chętne osoby wzięły udział w zabawie. Do wyboru było sześć stoisk z atrakcjami, jednak prym wiodły balony z wróżbą oraz ciasteczka z wróżbą.

      Cieszymy się, że mogliśmy umilić wszystkim ten dzień.

     • Pożegnanie Romualda Gwizdka

      12.12.2023

      Na kwaterze powstańców Poznańskiego Czerwca 1956 roku znajdującej się na cmentarzu Miłostowo spoczął zmarły 8 listopada br. śp. Romuald Gwizdek - bohater Poznańskiego Czerwca 1956 roku, mieszkaniec Osiedla Warszawskiego i Przyjaciel Szkoły. W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział 9-osobowa delegacja szkoły na czele z dyrektorem Tadeuszem Badowskim i pocztem sztandarowym. Nad grobem w imieniu władz Stowarzyszenia Poznański Czerwiec 1956 starszego o cztery lata Kolegę pożegnał prezes Jerzy Majchrzak. Tuż obok spoczywającego wraz z małżonką Pana Romualda znajduje się nagrobek śp. Jerzego Grabusa, zmarłego we wrześniu 2021 roku także powstańca Poznańskiego Czerwca 1956, na którego płycie znajduje się charakterystyczny odlew tzw. odznaki szturmowej, w której zaprojektowaniu przed laty uczestniczył Przyjaciel Zmarłego, a od niedawna nauczyciel Szkoły mjr Jacek Behrendt.