• Dzień Patronki

      11.06.2024

      Czy tajemniczy listonosz naprawdę przyniósł dziś do naszej Szkoły listy niedoręczone do Marii Dąbrowskiej? Czy rzeczywiście staliśmy się dziś ich posiadaczami? Historia listów niedoręczonych do

      naszej Patronki jest całkowicie zmyślona, ale pamięć o Niej i jej pięknych tekstach literackich pozostaje w nas wciąż żywa i … prawdziwa! Jak co roku – w rocznicę śmierci Marii Dąbrowskiej –

      obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Patronki. Przedstawienie przygotowane przez klasę 4b uświadomiło nam, że twórczość jednej z najpopularniejszych pisarek polskich XX wieku odcisnęła swe piętno na gustach literackich wielu pokoleń Polek i Polaków. O sile literackiego kunsztu Marii Dąbrowskiej przekonywała nas także w swoim wystąpieniu Pani Wicedyrektor.

      Podczas uroczystości poznaliśmy także wyniki quizu, który towarzyszył tegorocznym obchodom. Najlepiej z pytaniami konkursowymi sprawdzającymi znajomość twórczości Dąbrowskiej poradzili sobie przedstawiciele klasy 5b.

      Dzień Patronki to także ten moment w naszym szkolnym kalendarzu, w którym Samorząd Uczniowski rozstrzyga całoroczny konkurs na SUPERKLASĘ! W tym roku nagrodę w postaci wycieczki na Termy Maltańskie i zaszczytne miano zwycięzców zdobyła klasa 4c.

      To nie koniec laurów! Dzień Patronki to również ten czas, kiedy przyznane zostają „Maryśki” – nagrody dla tych nauczycielek i nauczycieli, którzy – w opinii uczniowskiej społeczności – zasługują na wyróżnienie. I tak:

      - tytuł „Gołębiego serca” – nauczycielki zawsze chętnej do pomocy – otrzymała Pani Joanna Rybińska-Skórzewska

      - tytuł „Sokolego oka” – nauczycielki, która jest niezwykle uważna i dokładna – Pani Violetta Szwarc

      - tytuł „Zabieganej głowy” – słynąca ze swej pracowitości – Pani Agnieszka Urbańska

      - tytuł „Złotych ust” – osoby, która potrafi wszystko dobrze wytłumaczyć – Pani Paulina Koschany

      - „Roześmianą buzią” okazał się w opinii uczniów Pan Piotr Kawałek

      - słynący z konsekwentnego działania i porządku Pan Kazimierz Piwowarski otrzymał tytuł „Żelaznej dłoni”.

      Serdecznie gratulujemy klasie 4c tytułu „Superklasy” i wyróżnionym nauczycielkom i nauczycielom zaszczytnych tytułów!

     • Poznańskie Forum Wolontariatu Szkolnego

      11.06.2024

      27 maja reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem wzięła udział w Poznańskim Forum Wolontariatu Szkolnego organizowanym przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania pod patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Poznania oraz Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Poznaniu. Podczas spotkania uczniowie uczestniczyli w wielu interesujących wydarzeniach, takich jak: warsztat psychologiczny rozwijający umiejętności komunikacyjne, debacie aktywizującej, grze integracyjnej i wielu innych.

     • Festyn rodzinny

      11.06.2024

      Dnia 24 maja br. na terenie naszej szkoły odbył się festyn, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Mimo obaw, pogoda dopisała, co dodatkowo sprawiło, że atmosfera była radosna i pełna pozytywnych emocji.

      Dzięki zaangażowaniu i pracy wielu osób, w tym Rady Osiedla Warszawskie Poznań, Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieciństwa" oraz pracowników naszej szkoły festyn okazał się niezapomnianym wydarzeniem. Przygotowano kawiarenkę z pysznymi ciastami i napojami, dania z grilla, dmuchane atrakcje oraz pokazy Policji czy Straży Pożarnej. W programie znalazły się także liczne występy artystyczne, taneczne i muzyczne, stoiska z tatuażami, grami planszowymi, malowaniem twarzy, zajęciami manualnymi, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe oraz wiele innych atrakcji. Gościem specjalnym był zespół Dexter.

      Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu!