• Uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      05.05.2024

      Dnia 29 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowująca obchody 160. rocznicy urodzin Generała Kazimierza Raszewskiego oraz akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach wzięli udział Mariusz Wiśniewski Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Wiesław Banaś zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Michał Grześ Radny Miasta Poznania, Bartosz Bieliński Prezes Automobilklubu Wielkopolski, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, a także stacjonujący w Poznaniu żołnierze U.S. Army Garrison Poland.

      Polskie majowe święta są piękne i radosne, budzą narodową dumę z dokonań naszych przodków. Święto Konstytucji 3 Maja jest wyjątkową uroczystością, która upamiętnia ważne w historii Polski wydarzenie. Uchwalona 3 maja 1791 roku konstytucja stanowiła pierwszy tego typu dokument w Europie i drugi na świecie. Ustawa zasadnicza została podjęta przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzięki wysiłkom wielu pokoleń mamy szczęście żyć w kraju wolnym i demokratycznym. Tak jak nasi dziadkowie i rodzice, jesteśmy odpowiedzialni za to, jak wygląda Polska dzisiaj i jaka będzie w przyszłości. To szczególny czas narodowej radości i jedności. Dla nas wszystkich jest to moment, w którym uczestniczymy w wyjątkowej lekcji patriotyzmu.

     • Święto Konstytucji 3 Maja

      05.05.2024

      Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja to dla Polaków ważna data w kalendarzu. Uczniowie klas 1-3 pamiętali o tym historycznym wydarzeniu. Na zajęciach wysłuchali informacji o pierwszej konstytucji w Europie, a drugiej na świecie. Obejrzeli również tematyczne prezentacje związane z majowymi świętami i wykonali prace plastyczne. Wspólnie odśpiewali hymn Polski, a strojem w barwach narodowych i wyeksponowanymi symbolami narodowymi podkreślili odświętny charakter dnia. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w akademii z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysty charakter wydarzenia nadali zaproszeni goście m.in. żołnierze U.S. Army stacjonujący w Poznaniu

     • Dzień Warzyw i Owoców

      05.05.2024

      26 kwietnia br. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Warzyw i Owoców. Tego dnia w naszej szkole królowały warzywa i owoce! Uczniowie aktywnie włączyli się do akcji, przynosząc ze sobą w śniadaniówkach najróżniejsze warzywa i owoce. Największą jednak frajdą okazała się zabawa, w której uczniowie znajdowali swoją drugą połówkę jabłuszka wśród społeczności szkolnej. Każda para, która się odnalazła otrzymywała przygotowaną przez Samorząd Uczniowski warzywno-owocową niespodziankę. Zabawa okazała się świetną okazją do integracji wszystkich uczniów z klas IV-VIII.

      Pamiętajmy, aby owoców i warzyw w naszej diecie nigdy nie zabrakło!!!

     • Półfinał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia -

      05.05.2024

      25 kwietnia 2024 r. w siedzibie Oddziału Dolnośląskiego - Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, odbył się półfinał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". W konkursie tym rywalizowało 20 uczniów szkół podstawowych z terenu województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego. Uczeń naszej szkoły Adam Olejniczak z klasy 8b zajął 5 miejsce w tej rywalizacji. GRATULUJEMY! Oprócz rywalizacji konkursowej była to też świetna okazja na zobaczenie wspaniałej kolekcji skał, minerałów będących w zasobach PIG Wrocław. Uczestnicy konkursu wysłuchali również fascynującego wykładu na temat świata roślin i zwierząt w okresie karbonu gdy teren dzisiejszej Polski porastała tropikalna dżungla.

      Bardzo dobry wynik Adama niech stanie się zachętą do zainteresowania geologią innych uczniów i udziałem w tym konkursie w następnych latach.