• Serce dla Lwowa

      12.11.2023

      Jak co roku, w listopadzie, nasza Szkoła angażuje się w piękną akcję charytatywną, dającą wsparcie szkołom, przedszkolom i rodzinom Polaków na Wschodzie, organizowaną przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce.

      Szkolny Wolontariat

     • Debata oksfordzka

      12.11.2023

      W dniu 31.10.2023r. odbyła się w naszej szkole debata oksfordzka. To specyficzny rodzaj debaty, w którym dwie strony dyskutują nad postawioną tezą, w tym wypadku "Gry komputerowe rozwijają, nie szkodzą". Jest to swoisty pojedynek mówców, najważniejsza jest sztuka formułowania i prezentowania argumentów. Ma ona rozwijać umiejętności z zakresu retoryki, argumentacji, wystąpień publicznych, swobody wypowiedzi i kulturalnej dyskusji.

      Uczniowie klasy 7B wykazali się wysoką kulturą dyskusji. Dyskusja była mocna w treści, oraz miękka w formie. Gratulujemy uczniom nowych umiejętności.

     • Pasowanie na czytelnika

      12.11.2023

      30 października w klasach pierwszych odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Tego dnia uczniowie dowiedzieli się także jak powstaje książka, jak były one tworzone dawniej oraz jak należy o nie dbać. Każdy czytelnik z należytą powagą obiecał, że już zawsze będzie szanował książki. Po uroczystym pasowaniu - uczniowie zapoznali się z księgozbiorem szkolnej biblioteki.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      17.10.2023

      W dniu obchodów Dnia Edukacji Narodowej pracowników naszej szkoły odwiedzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Zawitali do gabinetów Pana Dyrektora i Pani Wicedyrektor, byli u nauczycieli przebywających w pokoju nauczycielskim, w swoich salach lekcyjnych, w świetlicy, poszukiwali w szkole wszystkich osób, którym w tym dniu chcieli podziękować za codzienną pracę i troskę.

      Własnoręcznie przygotowane upominki, życzenia, a przede wszystkim obecność uczniów wywołały uśmiech na twarzach pracowników szkoły.

      Nie zabrakło miłych słów i podziękowań z obu stron, w końcu szkołę tworzymy wszyscy.

     • Pasowanie na ucznia

      17.10.2023

      Pasowanie na ucznia, to dzień w którym pierwszoklasiści oficjalnie stają się pełnoprawnymi uczniami swojej szkoły. W dniu 13 października uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę przy poczcie sztandarowym. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość sobie, rodzicom i nauczycielom. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektora Tadeusza Badowskiego. Z rąk wicedyrektor Moniki Nowotnej-Deptuły uczniowie otrzymali pamiątkowe tarcze z logo szkoły. Na zakończenie było mnóstwo życzeń i prezentów, którymi dzieci zostały obdarowane przez rodziców.

     • Wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Poznania

      12.10.2023

      12 października 2023 r. w Urzędzie Miasta Poznania w Sali Białej odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Poznania dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów i pedagogów poznańskich placówek oświatowych. Nagrody przyznawane są za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej. Tym bardziej cieszy fakt, iż w tym roku szkolnym w tak zacnym gronie znalazły się nauczycielki naszej szkoły - Pani Agnieszka Urbańska i Pani Anna Kozajda.

      Obu Paniom gratulujemy i życzymy kolejnych równie prestiżowych i znaczących sukcesów.

     • Wystawa Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

      03.10.2023

      „Gdybym się nie urodził Litwinem, chciałbym mieszkać w Wielkopolsce” – tak mówił o sobie wybitny poeta Władysław Syrokomla. Taki też tytuł nosi wystawa poświęcona pobytowi artysty w Poznaniu i w Wielkopolsce. 28 września 2023 roku w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Poznaniu odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, na które została zaproszona także nasza szkolna społeczność. Przedstawicielki klas ósmych miały okazję wysłuchać kilku pieśni Moniuszki w wykonaniu wybitnych poznańskich śpiewaków oraz dowiedzieć się, co skłoniło organizatorów do przygotowania takiego przedsięwzięcia.  Wystawę przygotowało Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej we współpracy  z Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego.

     • Domki lęgowe dla ptaków

      26.09.2023

      Na terenie naszej szkoły, na pięknych, dorodnych drzewach, zostały powieszone domki lęgowe dla ptaków. Mamy nadzieję, że nasi latający przyjaciele znajdą w nich miejsce dla siebie. 

      Szczególne podziękowania kierujemy dla firmy Pekabex, dzięki której domki dla ptaków znalazły się w naszym posiadaniu. 

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      21.09.2023

      Wybory do Samorządu Uczniowskiego za nami!

      20 września  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, w których startowało 16 kandydatów. Głosowało 265 uczniów, oddano 254 ważne głosy.

      Jest nam bardzo miło poinformować, że przewodniczącą została Antonina Kurosz z klasy 6b, zaś jej zastępcą Jan Kozajda z klasy 5c. 

      Pozostali kandydaci wchodzą w skład Samorządu Uczniowskiego.

      Życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym!

      Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w wyborach.            

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

      17.09.2023

      15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

      Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki.

      Starsze klasy rywalizowały o punkty do Superklasy, młodsi uczniowie natomiast po przypomnieniu historii pt. „Kropka” i jej bohaterki, małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości  postanowili odkrywać swoje talenty. Przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł.

      Wiemy jedno: Każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!!!

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      09.09.2023

       

       

      20 września odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy uczniów z klas IV-VIII, którzy chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w naszej szkole, do składania zgłoszeń. W tym celu należy wykonać plakat w formacie A4, na którym znajdą się następujące informacje: imię i nazwisko, klasa, krótka autocharakterystyka, program wyborczy, działania na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, hasło wyborcze. Postarajcie się, aby Wasze plakaty były pomysłowe, estetyczne i nie zawierały błędów. Dobrze wykonany plakat, to pierwszy krok do sukcesu! 

      Zgłoszenia proszę składać do 15 września 2023 r. u opiekunek SU (p. J. Pawlak, p. J. Rybińska-Skórzewska).

     • Talenciaki

      06.09.2023

      Po wakacyjnej przerwie, szkolny wolontariat ogłasza pierwszą akcję! Zapraszamy do wspólnej zabawy. Zbierzmy jak najwięcej Talenciaków dla naszej szkoły, które wymienimy na cenne nagrody! Kampania rusza już 1-go września.

    • Nowy rok szkolny 2023/2024
     • Nowy rok szkolny 2023/2024

      06.09.2023

      Po dwóch miesiącach wakacji rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Uroczysta inauguracja rozpoczęła się 4 września 2023 r. na szkolnym boisku, gdzie wszystkich przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli witał dyrektor szkoły Tadeusz Badowski. Dyrektor szkoły przywitał również nowo zatrudnionych nauczycieli. Następnie uczniowie rozeszli się do klas lekcyjnych, by przywitać się z wychowawcami i poznać szczegóły pracy w nowym roku szkolnym.

      Życzymy, aby ten nowy rok szkolny przyniósł wszystkim uczniom i nauczycielom wiele sukcesów i dobrych doświadczeń!