• Dla uczniów i rodziców

   Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
     • Pożegnanie Romualda Gwizdka

      Na kwaterze powstańców Poznańskiego Czerwca 1956 roku znajdującej się na cmentarzu Miłostowo spoczął zmarły 8 listopada br. śp. Romuald Gwizdek - bohater Poznańskiego Czerwca 1956 roku, mieszkaniec Osiedla Warszawskiego i Przyjaciel Szkoły. W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział 9-osobowa delegacja szkoły na czele z dyrektorem Tadeuszem Badowskim i pocztem sztandarowym. Nad grobem w imieniu władz Stowarzyszenia Poznański Czerwiec 1956 starszego o cztery lata Kolegę pożegnał prezes Jerzy Majchrzak. Tuż obok spoczywającego wraz z małżonką Pana Romualda znajduje się nagrobek śp. Jerzego Grabusa, zmarłego we wrześniu 2021 roku także powstańca Poznańskiego Czerwca 1956, na którego płycie znajduje się charakterystyczny odlew tzw. odznaki szturmowej, w której zaprojektowaniu przed laty uczestniczył Przyjaciel Zmarłego, a od niedawna nauczyciel Szkoły mjr Jacek Behrendt.

     • Tydzień Życzliwości

      W ubiegłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. W poniedziałek przyszliśmy do szkoły w ubraniach ozdobionych emotkami kojarzącymi się z życzliwością, w klasach 4-8 zabawa wliczała się do Konkursu na Super Klasę. Od wtorku w holu szkoły tworzyliśmy Drzewo Życzliwości, na którym zawieszaliśmy nietypowe liście- nasze odrysowane dłonie- z miłymi słowami, które wzbudzały we wszystkich pozytywne emocje.

     • Pożegnanie pana Romualda Gwizdka

      14 listopada 2023 roku na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu odbył się pogrzeb pana Romualda Gwizdka – uczestnika i bohatera Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Mieszkańca Osiedla Warszawskiego i Przyjaciela Szkoły. W imieniu całej społeczności szkolnej w ostatnim pożegnaniu pan Romualda uczestniczył Dyrektor Szkoły pan Tadeusz Badowski, pan Kazimierz Piwowarski oraz Poczet Sztandarowy Szkoły.

     • Wycieczka do Berlina

      Dnia 17 listopada 2023r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w niezwykłej i bardzo ciekawej wycieczce do Berlina. Celem wycieczki było poznanie kultury i historii naszych sąsiadów, zaczerpnięcie ze skarbca zabytków europejskich oraz żywy kontakt z językiem niemieckim.

      O godzinie 6.45 wszyscy uczestnicy zajęli miejsca w autokarze i wyruszyliśmy w drogę. Program wycieczki był bardzo bogaty, ale wszystko udało się zrealizować. Pierwszą atrakcją był fragment Muru Berlińskiego (Berliner Mauer) z East Side Galery, czyli graffiti znanych artystów z całego świata. Mogliśmy podziwiać również plac Aleksandra (Alexanderplatz ) ze słynną wieżą telewizyjną (Fernsehturm) i Czerwonym Ratuszem (Rotes Rathaus).

     • Talenciaki

      Szanowni Państwo, chcemy podziękować Wam za ogromne zaangażowanie podczas zbierania Talenciaków w ramach akcji Szkoły Pełne Talentów. Z dumą informujemy, iż dokładnie tak jak w zeszłym roku udało nam się zebrać 14900 talenciaków, które wymieniliśmy na atrakcyjne nagrody, które zostaną wykorzystane podczas zajęć przez naszych uczniów.

     • Warsztaty Smaki Młodzieży

      Uczniowie klas ósmych w ramach akcji Szacun dla Zawodowców brali udział w warsztatach Smaki Młodzieży w Zespole Szkół Spożywczych.

      W pierwszym dniu klasa 8b przygotowywała potrawy vege pod czujnym okiem trenera kulinarnego pan Ernesta Jagodzińskiego. Spod ich rąk wyszły takie potrawy, jak: okonomiyaki z kim chi i ziołami, buraki w kardamonie, springrollsy z warzywami, sos sweet chili oraz krem z topinamburu.

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 21.07.2024
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych