Światełko dla Czerwca '56
W XV edycji Akcji Światełko dla Czerwca’56 nasza szkoła miała pod opieką osiem grobów. Reprezentanci klas siódmych wraz z wychowawcami wybrali się na Cmentarz Miłostowo, by oddać hołd zmarłym, zapalając symboliczne światełko.
Rodzinne świąteczne warsztaty
Szkolny Wolontariat zaprasza na świąteczne warsztaty.
Ilość miejsc ograniczona, zapisy poprzez dziennik elektroniczny Librus u p. Anny Kozajdy.
Warsztaty Smaki Młodzieży
Uczniowie klas ósmych w ramach akcji Szacun dla Zawodowców brali udział w warsztatach Smaki Młodzieży w Zespole Szkół Spożywczych.
W pierwszym dniu klasa 8b przygotowywała potrawy vege pod czujnym okiem trenera kulinarnego pan Ernesta Jagodzińskiego. Spod ich rąk wyszły takie potrawy, jak: okonomiyaki z kim chi i ziołami, buraki w kardamonie, springrollsy z warzywami, sos sweet chili oraz krem z topinamburu.
Pomoc dla podopiecznych Towarzystwa Wspierania Chorych i Potrzebujących „Pelikan”
„Być dobrym – to żyć dla szczęścia innych, mieć serce szerokie w swej dobroci” św. Urszula Ledóchowska
Nasza szkoła w tym roku włączyła się w ramach wolontariatu w pomoc dla podopiecznych Towarzystwa Wspierania Chorych i Potrzebujących „Pelikan”. Zorganizowaliśmy akcję pieczenia muffinek dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu. Obdarowaliśmy chorych również jesiennymi laurkami. Ten gest sprawił im wiele radości. Nam uświadomił natomiast, że bezinteresowność, która jest ideą wolontariatu zawsze ubogaca obie strony
Serce dla Lwowa
Jak co roku, w listopadzie, nasza Szkoła angażuje się w piękną akcję charytatywną, dającą wsparcie szkołom, przedszkolom i rodzinom Polaków na Wschodzie, organizowaną przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce.
Szkolny Wolontariat
Debata oksfordzka
W dniu 31.10.2023r. odbyła się w naszej szkole debata oksfordzka. To specyficzny rodzaj debaty, w którym dwie strony dyskutują nad postawioną tezą, w tym wypadku "Gry komputerowe rozwijają, nie szkodzą". Jest to swoisty pojedynek mówców, najważniejsza jest sztuka formułowania i prezentowania argumentów. Ma ona rozwijać umiejętności z zakresu retoryki, argumentacji, wystąpień publicznych, swobody wypowiedzi i kulturalnej dyskusji.
Pasowanie na czytelnika
30 października w klasach pierwszych odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Tego dnia uczniowie dowiedzieli się także jak powstaje książka, jak były one tworzone dawniej oraz jak należy o nie dbać. Każdy czytelnik z należytą powagą obiecał, że już zawsze będzie szanował książki. Po uroczystym pasowaniu - uczniowie zapoznali się z księgozbiorem szkolnej biblioteki.
Finał zbiórki kasztanów
Nasza coroczna zbiórka kasztanów dobiegła końca. Jak co roku nasza szkoła spisała się na medal zbierając kasztany dla chorej dziewczynki. Dziękujemy!
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu obchodów Dnia Edukacji Narodowej pracowników naszej szkoły odwiedzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Zawitali do gabinetów Pana Dyrektora i Pani Wicedyrektor, byli u nauczycieli przebywających w pokoju nauczycielskim, w swoich salach lekcyjnych, w świetlicy, poszukiwali w szkole wszystkich osób, którym w tym dniu chcieli podziękować za codzienną pracę i troskę.
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia, to dzień w którym pierwszoklasiści oficjalnie stają się pełnoprawnymi uczniami swojej szkoły. W dniu 13 października uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę przy poczcie sztandarowym. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość sobie, rodzicom i nauczycielom. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektora Tadeusza Badowskiego. Z rąk wicedyrektor Moniki Nowotnej-Deptuły uczniowie otrzymali pamiątkowe tarcze z logo szkoły. Na zakończenie było mnóstwo życzeń i prezentów, którymi dzieci zostały obdarowane przez rodziców.
Godziny dzwonków
Czwartek 05.12.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych